Міністерство освіти Туреччини вилучило зі шкільної програми теорію еволюції, розроблену Чарльзом Дарвіним

Відповідно до нового навчального плану, затвердженого Міністерством освіти Туреччини, з програми курсу біології для вищої школи була вилучена теорія еволюції. Про це повідомляє Habertürk.

Теорію, яка була розроблена британським науковцем Чарльзом Дарвіном і описувала механізми і чинники утворення видів живих організмів, входила до курсу «Початок життя та еволюція».

Відтепер у турецьких школах буде курс «Живі створіння і довкілля», який розповідатиме про вплив штучних генетичних змін на природу.

Міністр освіти Туреччини Ісмет Їлмаз вважає, що недоцільно вивчати лише «одну сторону» науки, в той час як є дуже багато різноманітних теорій, вартих уваги.

«Труди Дарвіна — це всього лише теорія, так говорить наука. Така ж сама, як і теорія Великого вибуху в фізиці. Це потребує окремого обговорення», — сказав він.

Засновник сучасних поглядів на еволюцію — британський науковець Чарльз Дарвін, pixbay.com

Також, згідно з нововведеннями, теорія Великого вибуху перенесена у кінець підручника з фізики.

Як зазначає Turkish Minute, така заміна укладається у новий курс державної ідеології. Партія справедливості та розвитку часто критикує уряд за ідеологічний вплив на систему освіти.

Згідно навчальних змін, школярам на уроках соціології розповідатимуть про невдалу спробу державного перевороту в Туреччині 15 липня.

Як повідомляє Hürriyet, освітня система Туреччини в останні 20 років потерпає від стрімких змін внаслідок частої зміни керівництва освітян.

Поділитись: