Невстановлений торгове судно під турецьким прапором перешкоджало переміщенню бурової установки «Чорноморнафтогазу», повідомляє прес-служба анексованої компанії.

«Турецьке судно не поступилось шляхом каравану, що йде перехресним курсом, і зробило спробу зупинитись на шляху його проходження, чим свідомо створило аварійну ситуацію», - йдеться у повідомленні.

За словами «Чорноморнафтогазу», капітан турецького судна не виходив на зв'язок і не відповідав на виклики.

Прикордонний катер ФСБ Росії та ракетний катер Чорноморського флоту «примусили судно» змінити курс, додається у повідомленні.

Переміщення двох бурових установок до берегів Криму в «Чорноморнафтогазі» пояснили «підвищеною терористичною загрозою».

«У зв'язку зі складною міжнародною ситуацією, ризиками втрати життєво важливих активів ГУП РК «Чорноморнафтогаз» - двох сучасних бурових установок В-312 і В-319 була здійснена перестановка з Одеського газового родовища (розташоване на північно-західному шельфі Чорного моря в 150 кілометрах від берега Криму) в територіальні води Російської Федерації», - йдеться в повідомленні.

Підприємство не вказує конкретного місця переміщення. Коментарів з Турецької сторони не надходило.

Зазначається, що вишки були переміщені за вказівкою самопроголошеного голови анексованого Криму Сергія Аксьонова. Сам Аксьонов в Twitter написав, що бурові вишки перемістили через технічну необхідность.

Згодом російські ЗМІ повідомили, що прикордонна служба ФСБ спростувала інформацію «Чорноморнафтогазу» про інцидент з турецьким судном.

«Після виходу на зв'язок турецьке судно за рекомендацією корабля Чорноморського флоту і в цілях забезпечення безпеки мореплавання змінило свій курс і безпечно розійшлося з караваном. Дистанція розбіжності склала більше 2 морських миль. Спроб зупинити і яким-небудь чином перешкодити діям з буксирування бурової установки турецьке судно не намагалось», - уточнили в прес-службі.

Бурові установки та інше майно української державної компанії «Чорноморнафтогаз» захопили 2014 року під час анексії Криму Росією. Таким чином «Нафтогаз України» втратив контроль над цим кримським підприємством і заявив, що буде судитися з Росією за кримські активи.

/ фото «Чорноморнафтогазу»

Поділитись: