Рятувальники просять туристів не ходити в гори через погіршення погодних умов у Карпатах.

Про це повідомляє пресслужба Державної служби з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області.

Зазначається, що у Карпатах дуже похолодало і випав сніг. За таких умов, дуже легко збитися з наміченого маршруту, втратити відомі орієнтири, опинитися у незнайомих і небезпечних місцях, тому рятувальники закликали утриматися від походів.

«Тим, хто все-таки зважиться на таку подорож, варто пам’ятати, що безпека в горах залежить від багатьох факторів, зокрема — належної підготовки, організованості, дисципліни, дотримання елементарних правил безпеки, відповідно підібраних одягу, взуття тощо, а також — від знання місцевості та її природних перешкод», — наголосили рятувальники.

Вони також нагадали про головну вимогу — зареєструватися й отримати консультацію працівників гірської пошуково-рятувальної служби щодо обраного маршруту і можливого погіршення погодних умов.

Також у ДСНС дали поради туристам, які вирушають у туристичний похід: 

  • обов’язково інформуйте своїх близьких і знайомих про проходження вашого маршруту й очікуваний час повернення з походу;
  • уникайте походів поодинці, ходіть групами не менше 3 людей;
  • переконайтеся, що ваше екіпірування відповідає вимогам походу; візьміть з собою достатню кількість їжі та води (зігріваючі напої — чай, кава), а також необхідний теплий одяг та взуття і медикаменти;
  • поцікавтеся умовами місцевості і прогнозом погоди;
  • обов’язково візьміть з собою перевірені туристичні карти.
Поділитись: