ENRU

Туриста бачиш? Рахуємо людей на кримських пляжах

Літо у розпалі, надворі спека, температура води у морі Криму +25. Ідеальні умови для курортного сезону. Втім, на Південному березі мешканці стверджують, що очікуваного владою анексованого півострова масового напливу туристів немає. Принаймні блогер із Сімеізу, відомий у YouTube як Олексій Володимирович, у цьому ролику стверджує, що тамтешній малий бізнес і досі не поспішає відкривати свої кафе та торгівельні точки, оскільки відпочиваючих замало.

Судячи із дописів користувачів соціальних мереж, схожа ситуація і на західних пляжах півострова.

Разом із тим ще навесні влада анексованого півострову озвучувала амбітні плани – прийняти щонайменше шість мільйонів туристів. До того ж, відомо, що наповнюваність санаторіїв, куди роздають профспілкові путівки, справді близька до повної.

Але в Криму історично був ще й потужний приватний сектор курортної економіки. «Громадське.Крим» вирішило перевірити, хто ж правий – блогери, які стверджують, що відпочиваючих на Південному узбережжі так мало, що бізнес вимушений згортатись, чи чиновники, які чекають мільйонів туристів цього сезону.

Відпочиваючих рахували за допомогою прямих трансляцій через веб-камери. Звісно ж, це дослідження жодним чином не претендує на точність, але загальні тенденції курортного сезону-2016 у Криму можна побачити.

Аби відкинути нарікання на методику підрахунку, зазначимо, що у день зйомки сюжету температура моря вздовж узбережжя була 24 — 25 градусів, повітря – 32 — 35 градусів, шторму не було, час зйомки – між 16 та 17 годинами.

Тобто це не ранній ранок і не пік денної спеки, коли людей на пляжах та набережних мало. Також відзначимо, що оцінити кількість відпочиваючих у Ялті не вдалося через те, що веб-камери у центрі – в той момент були недоступні для перегляду, але припускаємо, що ялтинська набережна могла бути традиційно велелюдна.