Творець штучного інтелекту шкодує про свою роботу: «Уявіть, що з ним може зробити путін»

Науковець Джеффрі Гінтон, 25 березня 2015 року
Науковець Джеффрі Гінтон, 25 березня 2015 рокуAP Photo/Noah Berger

75—річний Джеффрі Гінтон, якого називають «хрещеним батьком» штучного інтелекту (ШІ), заявив, що йде з компанії Google, аби говорити про небезпеку розробки, якій проклав шлях.

Про це він написав у Twitter.

У коментарі для The New York Times Гінтон сказав, що залишив свою роботу в Google, де він працював понад десять років і став одним із найповажніших у цій галузі, тож може вільно говорити про ризики ШІ. Гінтон зазначив, що тепер шкодує про справу свого життя.

«Я втішаю себе звичайним виправданням: якби я не зробив цього, зробив би хтось інший», — розповів доктор.

Дослідження доктора Гінтона щодо нейронних мереж проклали шлях для сучасних систем штучного інтелекту, як-от ChatGPT.

1 травня він офіційно приєднався до критиків, які висловлюють занепокоєння стосовно штучного інтелекту — як швидкості, з якою він розвивається, так і напрямку, в якому рухається.

У коментарі BBC Гінтон також погодився з тим, що його вік уплинув на рішення залишити Google: «Мені 75, тож пора йти на пенсію». Доктор також згадав про «поганих діячів», які намагалися б використовувати ШІ для «поганих речей».

«Це лише найгірший сценарій. Ви можете собі уявити, наприклад, якийсь поганий діяч, як [президент росії володимир] путін, вирішив дати роботам можливість створювати власні підцілі», — йдеться у його коментарі.

Учений попередив, що в кінцевому підсумку ШІ може створити підцілі на зразок «мені потрібно отримати більше влади».

«Зараз ми бачимо, що такі системи як GPT-4 значно перевершують людину за обсягом загальних знань. Що стосується мислення — воно ще не настільки розвинене, але ШІ вже цілком здатен робити прості висновки. І з огляду на темпи прогресу ми очікуємо, що ШІ розвиватиметься досить швидко. Тож нам час потурбуватися про це», — додав Гінтон.

За його словами, найкращий варіант полягає в тому, щоб провідні науковці світу співпрацювали над способами контролю штучного інтелекту.