Художник Метт Ф’юрі, який намалював жабеня Пепе, через суд змусив неонацистський сайт The Daily Stormer видалити меми з ним.

Художник Метт Ф’юрі, який намалював жабеня Пепе, через суд змусив неонацистський сайт The Daily Stormer видалити меми з ним.

Про це повідомляє Motherboard.vice.com.

Нагадаємо, з 2008 року Пепе почав набирати популярність і в підсумку став одним з найвідоміших мемів.

Проте його почали використовувати ультраправі рухи для створення антисемітських, расистських та інших образливих мемів.

У вересні 2016-го Американська Антидефамаційна ліга внесла мем з жабеням Пепе в список «символів ненависті». Серед інших символів, присутніх у списку — нацистська свастика, флаг Конфедерації та зображення хреста Ку-Клукс-Клану.

Через це Ф’юрі вирішив «поховати» жабеня та намалював його в труні. Однак влітку 2017 року художник заявив про намір «воскресити» Пепе.

Також він доручив юристам вимагати через суд від сайту The Daily Stormer видалити зображення жабеня.

У липні 2018 року юристи оголосили про перемогу у цій справі. Як зазначає видання, на цьому порталі зникли всі меми з жабеням, їх замінили зображення, схожі по формі на Пепе. Також у деяких матеріалах з’явилися оновлення, які пояснюють, що Пепе опинився під цензурою.

Слід зазначити, що жабеня з’явилося в передвиборчій кампанії Дональда Трампа. Ба більше, виборчий штаб Хілларі Клінтон опублікував у соцмережах матеріал «Дональд Трамп, жабеня Пепе і прихильники теорії про перевагу білої раси: хто вони такі».

Як повідомлялося, в США через книгу з жабеням Пепе звільнили заступника директора однієї із середніх шкіл.

Поділитись: