ENRU
Тил. Документальний фільм про волонтерів
5 травня, 2016
957
Жовтий бус пробіг понад мільйон кілометрів, переживши не один ремонт.

Жовтий бус пробіг понад мільйон кілометрів, переживши не один ремонт. Сергій Назаренко щотижня робить на ньому кілька ходок у зону АТО: до ста його рейси рахували, а вже понад рік не рахують. Цілком можливо, що він і є волонтером, який найбільше разів був на війні. Та про свої пригоди в цього мовчазного добряка й слова не випросиш.

 

За двох говорить Юрій Тира, напарник Назаренка. «Степанич» до війни був активним підприємцем, багато подорожував, об’їздив 80 країн світу і не пропускав жодної вечірки камеді та концертів «95-го кварталу». Тепер переганяє з Європи на Схід України вживані джипи, які там купує діаспора.

Щоразу шлях цього екіпажу пролягає через Яготин, де живе, як він сам себе називає, «єреванське дитя асфальту» – Армен Шахар’янц.

 

Його гараж перетворився на справжню перевалочну базу, на якій волонтерські експедиції обмінюються продуктами, одягом, технікою для військових. Цей «вірмено-бандерівець» стинає плечами на запитання, для чого це йому потрібно:

«Я живу в Україні! Як можна жити в Україні, і не знати мови, не допомагати захисникам?»

Цей фільм Богдана Кутєпова про людей, які всупереч усьому везуть допомогу армії, про військових, яким вони допомагають, про танкістів, які чекають в тилу нову техніку… Фільм знятий упродовж зими 2015-го – весни 2016-го років.