ENRU

Тил. Документальний фільм про волонтерів

Жовтий бус пробіг понад мільйон кілометрів, переживши не один ремонт.

Жовтий бус пробіг понад мільйон кілометрів, переживши не один ремонт. Сергій Назаренко щотижня робить на ньому кілька ходок у зону АТО: до ста його рейси рахували, а вже понад рік не рахують. Цілком можливо, що він і є волонтером, який найбільше разів був на війні. Та про свої пригоди в цього мовчазного добряка й слова не випросиш.

 

За двох говорить Юрій Тира, напарник Назаренка. «Степанич» до війни був активним підприємцем, багато подорожував, об’їздив 80 країн світу і не пропускав жодної вечірки камеді та концертів «95-го кварталу». Тепер переганяє з Європи на Схід України вживані джипи, які там купує діаспора.

Щоразу шлях цього екіпажу пролягає через Яготин, де живе, як він сам себе називає, «єреванське дитя асфальту» – Армен Шахар’янц.

 

Його гараж перетворився на справжню перевалочну базу, на якій волонтерські експедиції обмінюються продуктами, одягом, технікою для військових. Цей «вірмено-бандерівець» стинає плечами на запитання, для чого це йому потрібно:

«Я живу в Україні! Як можна жити в Україні, і не знати мови, не допомагати захисникам?»

Цей фільм Богдана Кутєпова про людей, які всупереч усьому везуть допомогу армії, про військових, яким вони допомагають, про танкістів, які чекають в тилу нову техніку… Фільм знятий упродовж зими 2015-го – весни 2016-го років.