УКРАЇНА

#ТИМЧАСОМ-2 — експеримент hromadske.doc

26 квітня, 2018 21:23
УКРАЇНА/#ТИМЧАСОМ-2 — експеримент hromadske.doc
Зберегти
Вигляд
Щосекунди на планеті народжується четверо і помирає двоє людей. Щосекунди в землю б’є сотня блискавок, а в Ніагарі випадає понад три тисячі тон води. Щосекунди Біл Ґейтс багатіє на 250 доларів...

А 33 людини, які долучилися до нашого експерименту, в одну мить натиснули кнопку відеозапису. Кадри, які ви зараз бачите, зняті по всьому світу. Професіоналами й аматорами, якісно і не зовсім, горизонтально і вертикально, тривалістю від секунди – до чотирьох хвилин. Але всі – в один момент, обраний навмання: в середу, 26-го квітня о 10:15 за Києвом.

Кожна мить має унікальне значення в історії людства. А що якщо ця мить – ваша мить?

***

На Харківському спорткомплексі «Локомотив» 19-річний студент Петро Лапчак знімає своїх колег із Української Академії Лідерства. З ними працює хореограф Олена Пуль. Студенти вивчають вправи для покращення постави.

***

У цей час студентка Анна Ютченко знімає своїх одногрупників на фотокамеру, яку невдовзі в неї вкрадуть у поїзді. Але друзі назбирають гроші на іншу камеру й подарують до Різдва. І таке буває.

***

О 10:15 за Києвом акторка Меріл Стріп фотографується з табличкою FreeSentsov і йде на церемонію вручення премії американського «ПЕН-центру». Згодом, коли на екрані транслюватимуть відеоролик про кримського кінорежисера, Меріл Стріп розплачеться. В американському музеї природничої історії саме Олега Сенцова цього дня нагородять премією «Свобода писати» за «величезну мужність виступити проти нетерпимості до свободи вираження».

***

У цей момент на окупованому півострові – гарна погода. В горах ще сніг, а на долині – реальна кримська весна. На вулиці Першої кінної армії в Сімферополі щебечуть пташки і +15 тепла, хоча напередодні тут було близько нуля і вирував ураган з мокрим снігом. Через таку нехарактерну для квітня погоду Крим може залишитись без урожаю.

Тим часом на південному березі – легкий весняний шторм. А температура і повітря, й води– +10. На Алуштинській набережній – не надто людно. Подихати морем вийшли місцеві.

У Сімферополі й Алушті доводиться говорити хіба про погоду. Розповісти вам про авторів цих відео – нІчого. Обидва наполягли, щоб їхні імена не були озвучені.

***

#Тимчасом у цю ж мить у світі відбулося сто двадцять тисяч трильйонів інших різних подій, серед яких і ті, котрі вплинули на хід історії людства. І ви також частина одного великого пазлу.

Наступної середи, 2-го травня 2018-го, рівно о 10:15 ви увімкнете кнопку запису, покажіть нам, що вас оточуватиме, розкажіть усно коротку історію про себе чи місце, в якому ви опинитеся. Найпростіше, щоб не забути, це от зараз поставити будильник на 10:10 на середу 2-ге травня, а як спрацює – роздивитися навколо, дочекатися 10:15 і увімкнути кнопку запису. Це справді важливо. Кожна секунда може виявитися вирішальною. Кожна мить має значення.

Більше про:
# Тимчасом
Пов`язані новини