Світ

Тисячі хорватів протестували проти ратифікації Стамбульської конвенції

25 березня, 2018 19:36
Світ/Тисячі хорватів протестували проти ратифікації Стамбульської конвенції
Зберегти
Вигляд
Десятки тисяч хорватів на вулицях Загреба протестували проти ратифікації Стамбульської конвенції, направленої на захист прав жінок, стверджуючи, що вона загрожує традиційним цінностям.

Тисячі хорватів на вулицях Загреба протестували проти ратифікації Стамбульської конвенції, направленої на захист прав жінок, стверджуючи, що вона загрожує традиційним цінностям.

Про це повідомляє BBC.

Учасники акції проти того, що Стамбульська конвенція легітимізує одностатеві шлюби та надає більше прав трансгендерам.

Водночас, противники цієї акції, які борються за права жінок, провели також свою демонстрацію.

Вони наголошують, що за даними опитувань, дві третини хорватів підтримують ратифікацію Стамбульської конвенції.

Раніше хорватський уряд закликав парламент ратифікувати Стамбульську конвенцію про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок, попри опозицію всередині керівної партії, серед консервативних груп та місцевої католицької церкви.

Нагадаємо, депутати Європарламенту закликали 11 держав-членів ЄС, які не ратифікували Стамбульську конвенцію про запобігання та боротьбу з насильством щодо жінок, ухвалити цей документ.

У лютому Словаччина виступила проти ратифікації Стамбульської конвенції, оскільки вважає, що вона суперечить конституційному визначенню шлюбу в країні як гетеросексуального союзу. Раніше подібне рішення озвучила Болгарія.

Таким чином, триває протистояння більш соціально консервативних країн Центральної Європи з ліберальними цінностями Західної Європи.

Україна також досі не ратифікувала Стамбульську конвенцію.

Пов`язані новини