Життя

Тисячі людей у Варшаві протестують проти освітньої реформи

19 листопада, 2016 17:28
Життя/Тисячі людей у Варшаві протестують проти освітньої реформи
Зберегти
Вигляд
У Варшаві проходить маніфестація проти освітньої реформи, в якій беруть участь вчителі, батьки і представники місцевого самоврядування з усієї Польщі

У Варшаві проходить маніфестація проти освітньої реформи, в якій беруть участь вчителі, батьки і представники місцевого самоврядування з усієї Польщі.

Про це повідомляє «Польське Радіо».

Освітня реформа передбачає повернення до 8-річної початкової школи, 4-річних ліцеїв та 5-річних технікумів, а на зміну професійним школам прийдуть двоступеневі галузеві школи.

«Ми маємо гарну нову гімназію, збудовану за рахунок кредитів. Її хочуть у нас ліквідувати. Загалом, є три гімназії: одне об’єднання шкіл і дві міські гімназії. Вони мають дуже добре устаткування. Отже, їхня ліквідація буде, справді, ударом нижче пояса», — сказали маніфестанти.

Учасники акції протесту, організованої Об’єднанням польських вчителів, вийшли на вулиці під гаслом «Стоп змінам в освіті».

«Ми дуже боїмося втратити роботу. На даний момент ми вже знаємо, що нашу школу буде перетворено у початкову. В зв’язку з цим, нове розподілення по районах призведе до того, що ми не матимемо такої кількості учнів, як зараз. І знаємо, що частина наших колег і ми самі, очевидно, будемо змушені шукати собі роботу», — прокоментувала учасниця протесту, яка працює вчителькою.

Організатори заявляють, що на акцію прийшли 50 тисяч осіб, поліція говорить про 10-15 тисяч демонстрантів.

З 1 вересня 2017 року припиниться набір до гімназій. Міністерство національної освіти переконує, що у зв’язку зі змінами в системі освіти пройшли консультації, дискусії, а сама реформа добре розрахована і розпланована.

Згідно з інформацією, сейм буде обговрювати це питання під час свого найближчого засідання 29 листопада.

Нагадаємо, раніше в Іспанії масово протестували проти великого обсягу домашніх завдань у школах

Пов`язані новини