УКРАЇНА

Тиск на Україну по Мінським угодам дестабілізує ситуацію – депутат

УКРАЇНА/Тиск на Україну по Мінським угодам дестабілізує ситуацію – депутат
Зберегти
Вигляд

Україні нав'язують жорстокі і цинічні умови Мінських угод, які можуть привести до масових протестів і провокацій в країні.

Про це написав на сторінці в Facebook народний депутат Мустафа Найєм.

«Україні пропонують почати виконання політичної частини Мінських угод при більш ніж дивній конфігурації заходів і кроків щодо забезпечення безпеки», – зазначив Найєм.

За його словами, пропонується почати розгляд, а також прийняти закон про вибори на окупованих територіях, а також зміни до Конституції відразу після відведення військ на двокілометрову зону.

Найєм підкреслив, що в пропонованому варіанті немає пункту про виведення російської техніки та військ.

При цьому сили ЗСУ пропонується «прибрати» в казарми, а техніку бойовиків помістити в склади під охороною, але не вивести.

Також в умовах немає ні слова про контроль над кордоном ні українськими військами, ні місією ОБСЄ.

«Додатковою умовою, звичайно ж, є перемир'я. Але при цьому - ніяких гарантій дотримання перемир'я, і ні слова про наслідки для агресора в разі, якщо це перемир'я буде порушено», – написав нардеп.

Найєм наголосив, що «на сьогоднішній день спроба продавити через парламент зміни до Конституції і закон про вибори на окупованих територіях без гарантій безпеки може призвести до протестів, провокацій, громадському протистоянню, які так чи інакше делегітимізують парламент України і президента Петра Порошенка».

На думку нардепа, потрібно або визнати провал Мінських угод з вини Росії, або шукати альтернативу.

Раніше повідомлялося, що представник ОБСЄ у Тристоронній групі закликав реалізувати мінські домовленості до кінця року.

Пов`язані новини