Станом на листопад 2014 проти батальйону «Айдар» було відкрито 106 кримінальних проваджень.

Про це в ефірі Громадського розказав екс-командир батальйону «Айдар», народний депутат Сергій Мельничук, який пішов з поста кобмата саме у листопаді 2014 у зв'язку з обранням до Верховної Ради.

За його словами, на той момент батальйон розділився на дві частини, одна з яких знаходилась в Щасті на Луганщині та підпорядковувалась Мельничуку, а інша – в селі Половинкине Луганської області і підпорядковувалась арештованому на даний момент Валентину Лихоліту.

«Треба ці справи опублікувати, щоб народ їх побачив», – сказав Мельничук.

Крім того Мельничук розказав, що він порушив військовий статут, призначивши Лихоліта начальником штабу, оскільки той не мав відповідного звання.

Пізніше, після поранення, Лихоліт,  за словами Мельничука, почав виходити з-під контролю керівництва батальйону. Він також додав, що 80% з цих 106 кримінальних справ стосувались дій саме тієї частини батальйону, якою керував Лихоліт.

Генпрокуратура 1 червня повідомила про підозру двом добровольцям батальйону територіальної оборони «Айдар» у скоєнні ряду тяжких та особливо тяжких кримінальних правопорушень. Зокрема, вони підозрюються в організації озброєної банди з метою нападу на окремих осіб.

В ніч на 2 липня Печерський райсуд обрав запобіжний захід одному з них — для начальника штабу «Айдар» Валентина Лихоліта у вигляді утримання під вартою строком на 60 днів.

Прихольники «айдарівця» заблокували будівлю суду, що б не даюти вивезти з будівлі суду заарештованого. Вранці 2 липня вони перекрили вулицю Хрещатик з вимогою змінити запобіжний захід начальнику штабу «Айдар» Валентину Лихоліту.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко сказав, що не згоден з запобіжним заходом у вигляді арешту начальника штабу «Айдар» Валентина Лихоліта і бере цю справу на особистий контроль.

Станом на 19:00 депутат «Самопомочі» Єгор Соболєв повідомив, що для розгляду апеляції запобіжного заходу у вигляді арешту начальника штабу «Айдар» Валентина Лихоліту не вистачає суддів.

Адвокат затриманого Лихоліта Андрій Мамалига сказав, що захист задовольнить зміна запобіжного заходу на домашній арешт.

Поділитись: