У державному бюджеті на 2019 рік передбачено близько 100 мільйонів гривень на фінансування наукових досліджень у вищих навчальних закладах.

Як зазначається, такий спосіб фінансування наукової діяльності університетів та інститутів передбачено вперше. До цього виші отримували лише короткострокове фінансування під конкретні вузькоспеціалізовані проекти.

«Наука в університетах уперше почне реально зрівнюватися за інституційною спроможністю з наукою в науково-дослідних установах. Оскільки національна наукова система є єдиним цілісним організмом, то виграють від цього всі: і університети, які утвердяться як важливі осередки досліджень, і академічні інститути, які отримають дієвих партнерів на науковому полі», — повідомив заступник міністра освіти та науки України Максим Стріха, передає прес-служба МОН.

Зазначається, що фінансування надаватимуть не університету, а під конкретні наукові дослідження у семи пріоритетних напрямках, серед яких аграрні, воєнні, гуманітарні, суспільні, математичні та технічні науки, а також біологія та охорона здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Енергоефективність, трирічний бюджет та децентралізація: уряд назвав пріоритети на 2019 рік

Наприкінці грудня 2018 року МОН затвердило нові норми вступу до вишів. Зокрема, для вступу на бакалаврат прийматимуть сертифікати ЗНО 2017, 2018, 2019 років, крім оцінок з іноземних мов. Для мов будуть діяти лише сертифікати 2018 та 2019 років

Поділитись: