В уряді планують витратити 113 мільярдів гривень на ремонт та будівництво доріг у 2020 році. Це у більш ніж 4 рази більше за суму, яку на Укравтодор витратили минулого року.

Про це повідомив радник прем'єр-міністра України, відповідальний за дорожню інфраструктуру, Юрій Голик в інтерв'ю «Ліга.Бізнес».

За його словами, у бюджеті на 2020 рік на дороги передбачено 69 мільярдів гривень, однак не всі ці кошти мають піти на власне ремонт доріг. Зокрема 7 мільярдів гривень витратять на погашення кредитів Укравтодору, а 35% із суми, що залишилася, витратять на ремонт регіональних доріг.

«Залишається 31,5 мільярда гривень. Ось цей обсяг у 31,5 мільярда гривень завірено постановою Кабміну. Також 22 мільярди гривень уже пішли в ОДА. Тобто 53,5 мільярда гривень вже є», — пояснив Голик.

Додаткове фінансування на будівництво доріг планують брати з таких джерел:

  • Брати кредити під державні гарантії — загалом 29 мільярдів гривень;
  • Виграш Нафтогазу у Стокгольмському арбітражі у Газпрому: з 2,9 мільярда доларів в уряді планують взяти 35 мільярдів гривень (майже половину суми) на ремонт доріг.
  • Фінансування міжнародних фінансових організацій — у 2020 році планують залучити щонайменше 6 мільярдів гривень.

«Загалом отримуємо 113 мільярдів гривень проти 25 мільярдів гривень у минулому році. Різниця колосальна», — підкреслив Голик.

Поділитись: