У наступному році обов’язкове ЗНО з математики випускники складатимуть залежно від того, на якому рівні вони цей предмет вивчали. Тести розподілять за рівнем стандарту та за профільним рівнем, тобто другий — складніший.

Про це повідомили в Українському центрі оцінювання якості освіти.

У тесті рівня стандарту буде 28 завдань, а на його виконання виділять 150 хвилин. А тестування профільного рівня матиме 34 завдання, на виконання — 210 хвилин. 

У випадку, коли випускник навчався за рівнем стандарту і не планує вступати до вишу, де обов'язкове ЗНО з математики, — він складатиме простіший тест з базових знань математики. Такий учень отримує оцінку ДПА за 12-бальною шкалою. 

Якщо випускник навчався за рівнем стандарту, але хоче вступити до університету, де потрібне ЗНО з математики, — він має скласти базові завдання з математики, а також виконати додаткові завдання поглибленого рівня. Такий учень вже отримає результат за 100-бальною системою.

Учні ж з профільних математичних класів у будь-якому випадку повинні скласти складніший тест із завданнями поглибленого рівня.

Які нововведення із ЗНО?

З 2021 року випускників шкіл очікують нововведення: вони обов'язково складатимуть Державну підсумкову атестацію з математики у формі ЗНО, а тривалість іспиту з української мови та літератури планують збільшити зі 180 хвилин до 210.

Загалом із наступного року випускники повинні скласти ДПА з чотирьох предметів (раніше було три):

  • з української мови та літератури;
  • математики;
  • історії України/ іноземної мови (на вибір);
  • ще один предмет на вибір.
Поділитись: