Світ

У 2029 році населення Китаю зросте до максимуму та почне скорочуватись — дослідження

BBC
Світ/У 2029 році населення Китаю зросте до максимуму та почне скорочуватись — дослідження
Зберегти
Вигляд
У 2029 році в Китаї зростання населення досягне свого найвищого значення на рівні 1,44 мільярда осіб, а потім почне різко скорочуватись. Про це йдеться у дослідженні Китайської академії соціальних наук.

Науковці зазначають, що країна має впроваджувати відповідну політику, щоб запобігти зменшенню кількості працездатного населення та збільшенню населення літнього віку.

Очікують, що до середини XXI століття кількість населення Китаю знизиться до 1,36 мільярда — падіння кількості робочої сили складе близько 200 мільйонів людей.

Також вчені підкреслили, що якщо рівень народжуваності залишатиметься низьким, то кількість населення країни до 2065 року знизиться до 1,17 мільярда. Прогнозують і зростання кількості дітей, а також людей пенсійного віку.

За попередніми прогнозами, кількість людей пенсійного віку у Китаї може досягти 400 мільйонів до 2035 року, у той час як у 2017 році кількість таких осіб складала 240 мільйонів.

Раніше ми писали, що китайська влада хоче фінансово заохочувати народжуваність дітей.

Нагадаємо, Китай з 1970-х років проводив політику «одна сім'я — одна дитина». В останні роки це правило поширювалося лише на третину населення. Двох дітей, наприклад, було дозволено мати представникам етнічних меншин, єдиним дітям у своїх батьків, а також сім'ям, які проживають в сільській місцевості, якщо їхня перша дитина — дівчинка. У 2016 році у Китаї політику «одна сім'я — одна дитина» скасували.

Пов`язані новини