У столиці Азербайджану Баку поліція зірвала марш феміністок, пояснивши, що він не був погоджений з владою.

Акцію «8 марш — виступи проти насильства» організувала в соцмережі Facebook ініціативна група жінок-феміністок. Вони заявили, що хочуть провести цей захід, аби привернути увагу до всіх видів побутового насильства.

Організаторки закликали жінок об’єднатися, щоби «звільнити суспільство від патріархату, змусити почути голоси жінок, врятуватися від гегемонії чоловіків».

«Щороку в Азербайджані 100 жінок вбивають на ґрунті сімейно-побутового насильства. Ще більше випадків насильства залишаються прихованими через відсутність офіційних скарг. Жінки, що піддаються побоям, сексуальним утискам і зґвалтуванням, не можуть отримати необхідну підтримку», — йдеться в анонсі.

Марш призначили на 14:00 8 березня, він мав стартувати від пам’ятника Вільній жінці та пройти кілометр до пам’ятника поетесі Хуршидбану Натаван у центрі міста.

Ще 7 березня мерія Баку розповсюдила заяву, в якій йдеться, що ця акція не погоджена з владою і її проведенню завадять правоохоронці.

Як повідомляє «Кавказский узел», з полудня люди в штатському почали патрулювати район проведення акції. У призначений час тут зібралися близько 50 жінок з плакатами «Ні насильству проти жінок!», «За кожним успішним чоловіком стоїть жінка!». Вони намагалися підійти до пам'ятника, але поліція зупинила їх.

Також активістки розповіли, що до них підійшла група «агресивно налаштованих жінок», які прикривали хустками свої обличчя. Вони запитували в активісток, чого ті зібралися, та казали, що «сьогодні свято, тому не час для акції».

У підсумку поліція відтіснила феміністок до станції метро.

Нагадаємо, 8 березня у Києві відбувся Марш Жінок.

Як повідомлялося, з вересня 2019 року дівчата зможуть навчатися у військових ліцеях — Міноборони розробило проект наказу.

Поділитись: