Світ / Близький Схід

У Бангладеш завершилися вибори до парламенту: зафіксовані махінації та сутички

ВВС
Світ/Близький Схід/У Бангладеш завершилися вибори до парламенту: зафіксовані махінації та сутички
Зберегти
Вигляд
У Бангладеш завершилися загальні вибори, на яких обирали 299 представників парламенту. Вибори супроводжувалися махінаціями та фатальними сутичками. Під час них у різних районах країни загинуло щонайменше десятеро людей.

За даними Al Jazeera у сутичках загинули десятеро, за даними ВВС — 12.

Кількох людей застрелила поліція, оскільки ті, за їхніми словами, намагалися напасти на виборчу дільницю.

Для охорони порядку в день виборів залучили 600 тисяч правоохоронців. У голосуванні зареєструвалося понад 104 мільйона людей. Загалом Бангладеш населяє 169 мільйонів громадян, згідно з переписом 2015 року.

Прем’єр-міністерка та лідерка керівної партії «Авамі Ліг» Шейх Хасіна прагне здобути третій термін на посаді, коли її головний опонент сидить у в’язниці за звинуваченнями у корупції.

«Ми віримо у демократію і приймемо мандат від народу», – сказала вона, голосуючи у столиці.

Водночас влада наказала припинити роботу високошвидкісного інтернету аж до кінця голосування, аргументуючи це необхідністю уникнути «чуток», які могли би призвести до сутичок. Кореспондент ВВС також бачив ящики з уже заповненими бюлетенями за хвилини до відкриття виборчої дільниці, пише медів.

Хасіна очолює країну уже понад десять років, водночас є лідеркою партії Авамі Ліг ще з 1981. Політсилу створив її батько, президент-засновник Бангледешу Муджибур Рахман. Опоненти Хасіни звинувачують владу у тиску на опозицію та авторитаризмі. 

Бангладеш уже кілька років привертає до себе увагу міжнародної спільноти, оскільки саме туди втікають сотні тисяч мусульман-рохінджа з сусідньої М’янми. Та крім того, країна стоїть перед викликами кліматичних змін, ісламістських бойовиків, масової бідності та корупції, пише ВВС.

4 серпня 2018 року у Бангладеші тисячі школярів та студентів сьомий день поспіль вийшли на акцію протесту з вимогою забезпечити безпеку на дорогах. 25 підлітків постраждали внаслідок сутичок з поліцією.

Більше про:
# Бангладеш
Пов`язані новини