default

У Барселоні 750 тисяч людей вийшли на підтримку арештованих каталонських лідерів

11 листопада, 2017 23:51
default/У Барселоні 750 тисяч людей вийшли на підтримку арештованих каталонських лідерів
Зберегти
Вигляд
У Барселоні 750 тисяч людей вийшли на акцію протесту з вимогою звільнити каталонських політиків, яких взяли під варту за їх роль у відокремленні регіону від Іспанії

У Барселоні 750 тисяч людей вийшли на акцію протесту з вимогою звільнити каталонських політиків, яких взяли під варту за їх роль у відокремленні регіону від Іспанії.

Про це повідомляє Reuters.

Протестувальники вийшли з прапорами Каталонії та фотографіями засуджених політиків, а родичі ув’язнених виступили із промовами.

Колишній глава уряду Каталонії Карлес Пучдемон, який перебуває у Бельгії, також звернувся з Брюсселя із промовою до учасників мітингу.

Ця акція пройшла під гаслом «Свободу політичним в’язням».

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю конституції, у регіоні вводиться пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії

Національна судова колегія Іспанії заарештувала вісьмох членів відстороненого від влади уряду Каталонії, зокрема й віце-президента Уріола Жункераса. Згодом стало відомо, що суд Іспанії видав європейський ордер на арешт усунутого глави Каталонії.

Пучдемон разом з соратниками здався бельгійської поліції вранці 5 листопада. До Брюсселя він поїхав наприкінці жовтня.

Пізніше вісьмох екс-міністрів каталонського уряду залишили під вартою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини