ENRU

У Барселоні відбулась багатотисячна демонстрація з нагоди дня Каталонії: учасники вимагали незалежності регіону

19571ebbf05e8a253
Демонстрація у Барселоні з нагоди святкування Національного дня Каталонії, 11 вересня 2018 року Фото: EPA-EFE/ENRIC FONTCUBERTA

У Барселоні 11 вересня сотні тисяч мешканців міста вийшли на вулиці, щоб відзначити Національний день Каталонії — «Діаду».

Про це повідомляє La Vanguardia.

Зазначається, що люди, окрім святкування, висловили підтримку ідеї незалежності від Іспанії: учасники несли відповідні плакати та скандували гасла.

Каталонська поліція заявила, що участь в демонстрації взяли близько мільйона людей. Водночас точна кількість учасників акції не повідомляється.

Агентство Reuters також повідомляє про мільйон учасників акції.

Повідомляється, що акція пройшла майже через рік після того, як Іспанія «зазнала конституційної кризи».

Центром Барселони, окрім іншого, проїхалися трактори з червоно-жовтими каталонськими прапорами, що символізувало мешканців сільських районів.

Учасники акції в червоних футболках скандували «Давайте будувати республіку!».

Демонстранти прийшли, відгукнувшись на заклик очільника Каталонії Квіма Торре, який виступає за незалежність регіону.

Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року в Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії. Більшість голосів мешканці Каталонії віддали на референдумі за те, щоб відокремитись від Іспанії.

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю конституції, у регіоні вводиться пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії

Верховний суд Іспанії видав міжнародні ордери на арешт шести каталонських політиків-утікачів, серед яких колишній глава регіону Карлес Пучдемон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.