Логотип японської автомобільної компанії Nissan, що на заводі в Барселоні, оточений димом від палаючих шин. Компанія оголосила про закриття фабрики, що прямо й непрямо вплине на 30 тисяч робочих місць. Барселона, Іспанія, 28 травня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/ALEJANDRO GARCIA

Японський виробник автівок Nissan вирішив закрити свій завод у Барселоні, який працював там 40 років і давав роботу майже трьом тисячам людей. На знак протесту проти рішення компанії частина з працівників підпалили шини біля входу в завод.

Рішення про закриття барселонського заводу з грудня 2020 року Nissan оголосив у четвер, 28 травня, повідомляє BBC. Його виробник автівок ухвалив на тлі найбільшого за останні десять років падіння прибутку — 6,2 мільярда доларів.

Ще з початку травня працівники барселонського заводу Nissan почали протест: тоді керівництво компанії повідомило, що буде скорочувати кількість працівників на 20%.

Новини про остаточне закриття заводу викликали дещо більший за масштабом протест. Як передає BBC, в’їзд до заводу заблокували кількасот працівників, які розставили на дорозі шини й підпалили їх.

«Через COVID-19 ми не можемо знайти іншу роботу — не тепер, коли компанії скрізь скорочують робочі місця», — розповів один із протестувальників, 45-річний Хуан Санчес.

Працівники заводу Nissan у Барселоні палять шини на знак протесту проти рішення компанії закрити його. Барселона, Іспанія, 28 травня 2020 року
Фото:

EPA-EFE/ALEJANDRO GARCIA

Керівник Nissan Макото Учіда назвав закриття заводу в Барселоні «дуже важким рішенням». На ньому працювали близько 3000 людей, утім, як повідомили місцеві профспілки, закриття непрямо вплине ще на 22 тисячі робочих місць.

Міністерка закордонних справ Іспанії Аранча Гонсалес Лайя в коментарі місцевому радіо розповіла, що іспанський уряд намагався зберегти завод: «Ми шкодуємо через рішення Nissan піти не лише з Іспанії, а й із Європи… і зосередитися на своїй діяльності в Азії попри намагання уряду підтримати бізнес тут».

Станом на 28 травня у світі з початку пандемії коронавірусне захворювання COVID-19 виявили у 5 млн 790 тисяч 103 людей. З них одужали 2 млн 497 тисячі 053 людини та померли від ускладнень — 357 432. Наразі продовжують лікуватися майже 3 млн людей.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику.
Поділитись: