У суботу, 14 липня, тисячі каталонців вийшли на вулиці Барселони на акцію протесту із вимогою звільнити з-під варти регіональних лідерів сепаратистського руху

У суботу, 14 липня, тисячі каталонців вийшли на вулиці Барселони на акцію протесту із вимогою звільнити з-під варти регіональних лідерів сепаратистського руху. 

Як передає Deutsche Welle ыз посиланням на дані агенції dpa, у демонстрації взяли участь понад 110 тисяч людей.

Демонстранти тримали каталонські прапори та банери з написами «Свободу політв'язням»  та «Ми хочемо повернути вас додому». Очільник регіонального уряду Каталонії Жоакім Торра також взяв участь у демонстрації.

За два дні до цього Торра провів зустріч з іспанським прем'єр-міністром Педро Санчесом, під час якої домовився полегшити напружені відносини з Мадридом.

Протести почалися після того, як дев'ятьох каталонських лідерів, яких утримували під вартою поблизу Мадрида, перевели у в'язниці в Каталонії. Але протестувальники вимагають від іспанської влади їхнього звільнення.

Обвинуваченим каталонським лідерам сепаратистів та екс-керівнику регіону Карлесу Пучдемону загрожує до 25 років ув'язнення за їхню роль у подіях, спрямованих на відокремлення Каталонії від Іспанії.

Нагадаємо, німецький суд дозволив екстрадувати Пучдемона до Іспанії.

1 червня повідомлялось, що  німецькі прокурори  вимагали  екстрадиції колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона до Іспанії.

Сам Пучдемон раніше оголосив, що не претендуватиме на посаду очільника каталонського уряду і запропонував кандидатуру Торри.

25 березня колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона затримали у Німеччині під час перетину кордону з Данією на шляху до Бельгії.

У цей же день у Барселоні сотні людей вийшли на протест проти затримання екс-лідера Каталонії Пучдемона.

1 жовтня 2017 року в Каталонії відбувся референдум про незалежність від Іспанії.

27 жовтня Сенат Іспанії призупинив автономію Каталонії, застосувавши 155 статтю конституції, у регіоні вводиться пряме управління. Після цього Мадрид розпустив парламент та уряд Каталонії

Верховний суд Іспанії видав міжнародні ордери на арешт шести каталонських політиків-утікачів, серед яких колишній глава регіону Карлес Пучдемон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Найдовша Каталонська незалежність»: дві реальності однієї Іспанії.

Поділитись: