У німецькій федеральній землі Баварія обирають новий ландтаг — земельний парламент. За попередніми опитуваннями, правляча партія — Християнсько-соціальний союз — значно втратила свою підтримку.

Як повідомляє Deutsche Welle, результати виборів можуть мати негативні наслідки для коаліційного уряду Ангели Меркель, до якого входить Християнсько-демократичний союз (його очолює канцлерка), їхня сестринська партія у Баварії Християнсько-соціальний союз та німецька соціал-демократична партія. 

Участь у цьогорічних виборах бере 9,4 млн баварців. Традиційно найбільшу підтримку у регіоні мав саме ХСС, зокрема на останніх виборах до баварського ландтагу за нього проголосувала абсолютна більшість — 47,4%. Однак за останні тижні перед цьогорічними виборами, його підтримка суттєво знизилась, тому, можливо, союз буде змушений буде шукати партнерів для коаліції.

Це означає, що союз втрачає свою загальнонаціональне визнання. Експерти зазначають, що, імовірно, міністру внутрішніх справ Німеччини Горсту Зеєгоферу доведеться залишити посаду очільника ХСС. Також своє головування у ХДС може втратити і Меркель.

Згідно з попередніми опитуваннями, до ландтагу цього разу увійдуть Зелені (19%) та соціал-демократична партія Німеччини (12%). Втім, підтримка СДПН теж цьогоріч скоротилась на 10% порівняно з 2013-м роком. Також значні шанси мають «Вільні виборці», «Альтернатива для Німеччини» та Вільна демократична партія.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile