Принцеса Дельфіна Боель після оголошення вироку суду, який визнав її законною донькою колишнього короля Бельгії Альберта ІІ, Брюссель, Бельгія, 1 жовтня 2020 року
Фото:

EPA-EFE / OLIVIER HOSLET

52-річна мисткиня Дельфіна Боель довела в суді, що є позашлюбною донькою колишнього короля Бельгії Альберта ІІ. Тепер вона, а також її діти мають право носити королівський титул. Про це повідомляє бельгійське видання De Standaard.

Рішення суду означає, що Боель має право на ті ж права й титули, що й інші троє дітей Альберта ІІ. Зокрема, вона може називати себе принцесою, до неї мають звертатися «ваша високосте», а ще вона матиме право претендувати на одну восьму спадку короля.

Крім того, Боель тепер може використовувати прізвище королівської династії — Саксен-Кобург-Готський. Таке ж прізвище можуть носити й її діти — син Оскар і донька Жозефіна. Вони також можуть називатися принцом і принцесою.

Суд також зобов’язав Альберта ІІ відшкодувати судові витрати Боель (майже 3,4 мільйона євро) і заплатити судовий збір. Водночас, на відміну від інших зведених братів і сестер, Боель не має права претендувати на виплати з королівського фонду, вирішив суд.

«Судова перемога ніколи не замінить батьківської любові, але все ж дає відчуття справедливості. Можливо, багато дітей, які вже зазнали подібних випробувань, зможуть знайти сили подолати їх», — заявив після оголошення рішення адвокат Боель Марка Уйтендале.

Колишній король Бельгії Альберт ІІ, березень 2010 року
Фото:

Voka Kamer / Wikimedia Commons

Життєпис Боель неначе списаний із роману

Дельфіна Боель народилася в 1968 році внаслідок позашлюбного роману Альберта ІІ, тоді ще принца, з баронесою Сибіллою де Селіс Лоншан. Їхні стосунки тривали з 1966 по 1984 рік. Уперше публічно про них стало відомо в 1999 році з біографії дружини Альберта ІІ.

У 2005 році Боель уперше публічно заявила, що є донькою Альберта ІІ. Тоді він мав королівський імунітет, оскільки перебував на троні після несподіваної смерті старшого брата. У 2013-му Альберт передав трон синові Філіпу і зрікся престолу через проблеми зі здоров’ям.

Після цього Боель подала до суду, вимагаючи провести ДНК-тест і встановити батьківство Альберта. Чоловік матері Боель Жак тоді ж визнав, що не є її біологічним батьком. Утім Альберт роками відмовлявся робити ДНК-тест.

Спершу, у 2017 році, суд відхилив позов Боель, але вона виграла апеляцію. Альберта ІІ зобов’язали зробити ДНК-тест, а в разі відмови погрожували оштрафувати. Зрештою, у 2019 році тест підтвердив біологічний зв’язок Боель і Альберта, а на початку 2020 року той визнав, що мисткиня є його донькою.

Поділитись: