Світ

У Белграді тисячі сербів вийшли на протести з вимогою відставки президента

Balkan Insight
Світ/У Белграді тисячі сербів вийшли на протести з вимогою відставки президента
Зберегти
Вигляд
У Белграді кілька тисяч людей вийшли на вулиці, щоб закликати президента Сербії Александра Вучича піти у відставку. Акції протесту тривають восьмий тиждень поспіль.

На мітингу колишній суддя Верховного суду Зоран Івошевич заявив, що Вучич має подати заяву про відставку для того, щоб Сербія змогла стати правовою державою. Він звинувачує чинного президента у порушенні принципу розподілу влади. 26 січня протестувальники пройшли центром Белграда до будинку уряду. До акції протесту долучились професори університету Белграду.

Акції розпочалися після нападу на опозиціонера Борко Стефановіча наприкінці листопада. Крім того, 12 грудня невідомі вчинили замах на журналіста Мілана Йовановича.

Протестувальники вимагають знайти й покарати винних у цих справах, а також розслідувати вбивство опозиційного сербського політика Олівера Івановіча, що сталося рік тому.

30 грудня повідомлялося, що у Белграді тисячі сербів вийшли на протести проти президента. Люди скандували «Вучич — злодій» під час організованої ходи у центі міста. 

Пов`язані новини