Політика

У Бельгії сотні тюремних наглядачів увірвалися до будівлі Мін’юсту

Політика/У Бельгії сотні тюремних наглядачів увірвалися до будівлі Мін’юсту
Зберегти
Вигляд

У Бельгії кілька сотень тюремних наглядачів під час страйку увірвалися до будівлі Міністерства юстиції. Видання RTBF повідомило, що протестувальники виламали двері та розбили вікна у приміщенні.

Водночас, через запасний вхід до будівлі зайшли поліцейські, які почали витісняти протестуючих. Між правоохоронцями і страйкуючими тюремниками сталася бійка. Зокрема, поліція використовувала сльозогінний газ.

Після 20 хвилин сутички правоохоронці виштовхали страйкарів з будівлі міністерства на вулицю.

Міністр юстиції Бельгії Коен Геенс висловив обурення і здивування в зв'язку з інцидентом. Також прес-служба уряду Бельгії повідомила, що Геенс «готовий зустрітися із представниками страйкарів».

Нагадаємо, бельгійські тюремні наглядачі страйкують вже більше трьох тижнів. Вони вимагають поліпшити умови праці та збільшити чисельність персоналу, який був скорочений через проблеми з фінансуванням у країні.

Протест тюремників призвів до різкого погіршення умов утримання ув'язнених. За інформацією адвокатів, деякі підзахисні не отримують обов'язкового триразового харчування, їх не виводять на прогулянки, а також вони не можуть прийняти душ. Крім того, для підслідних утруднені зустрічі з адвокатами.

Через це уряд Бельгії вирішив направити військових тимчасово охороняти в'язниці через страйк тюремних наглядачів.

Пов`язані новини