До дня рівності оплати праці берлінська міська транспортна компанія BVG введе так званий «жіночий квиток» — знизивши вартість звичайного квитка у транспорті на 21%. Така ініціатива буде запровадження в автобусах, трамваях і метро всього на добу, повідомляє Spiegel.

Наголошується, що нововведення покликане звернути увагу на різницю між зарплатами жінок та чоловіків: рівно на 21% відрізняється середня зарплата чоловіків і жінок в Німеччині.

На думку представників BVG, більшість чоловіків Берліна «не тільки зрозуміють цей захід, але і підтримають його».

Акція буде діяти 18 березня — 77-го дня цього року. Саме на стільки днів більше жінці потрібно працювати, щоб заробити стільки ж грошей, скільки заробляє за рік чоловік.

Проїзний на день зі знижкою коштуватиме 5,5 євро замість 7 євро. Купити «жіночий квиток» можна буде до трьох годин ранку 19 березня.

Також квиток зможуть придбати трансгендери, які визначають себе жінками. Чоловіки не матимуть права купувати такий квиток та використовувати його.

У BVG відзначили, що акція буде поширюватися тільки на короткострокові квитки: проїзний на місяць або рік зі знижкою взяти не вийде.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр Володимир Гройсман запропонував зрівняти в Україні заробітні плати жінок і чоловіків.

Поділитись: