Життя

У Беслані матерів загиблих у теракті засудили до штрафів та громадських робіт

Життя/У Беслані матерів загиблих у теракті засудили до штрафів та громадських робіт
Зберегти
Вигляд
lead

У Росії завершився суд над жінками, що влаштували акцію протесту в річницю теракту у школі №1 в Беслані, повідомляє «Новая газета».

Як зазначається, справи розглядалися до 3 години ночі.

Трьом жінкам суд призначив громадські роботи по 20 годин, оскільки вони не можуть заплатити штраф.

Ще одній жінці, яка не брала участі в акції, але в момент затримання перебувала поруч із людьми, які влаштували акцію протесту, також призначені громадські роботи - за те, що «перебувала в групі жінок і допускала висловлювання».

Двом іншим жінкам призначили штраф по 20 тисяч рублів, оскільки вони не попросили альтернативного покарання.

Враховуючи час перебування в органах внутрішніх справ та в суді, жінки провели в неволі 14,5 годин.

Нагадаємо, напередодні в акції протесту взяли участь Елла Кесаєва, Емма Бетрозова, Жанна Ціріхова, Світлана Маргієва і Емілія Бзарова. У чотирьох з п'яти жінок при захопленні заручників в школі загинули діти. Також деякі з них самі знаходилися в заручниках бойовиків.

П’ять жінок у четвер влаштували акцію протесту, одягнувши на панахиді футболки з написом «Путін – кат Беслана».

Нагадаємо, захоплення заручників у школі № 1 міста Беслана терористами сталось вранці 1 вересня 2004 року під час урочистої лінійки.

Протягом двох з половиною днів терористи утримували в замінованому будинку понад тисячу заручників. Хоча більшість заручників були звільнені в ході штурму, в результаті теракту 334 людини, з них 186 дітей, були вбиті і понад 800 поранені. Відповідальність за теракт в Беслані публічно взяв на себе один з лідерів Республіки Ічкерія Шаміль Басаєв.

Пов`язані новини