У місті Беслан в Північній Осетії під час панахиди правоохоронці затримали п’ятьох матерів, діти яких загинули в результаті теракту в 2004 році.

Жінок затримали за імпровізовану акцію протесту, під час якої вони вимагали справедливого розслідування. Разом з ними затримали і двох журналісток, які висвітлювали подію.

Зокрема, була затримана кореспондент «Новой газеты» Єлєна Костюченко, повідомляє сайт видання. Разом з нею була затримана кореспондент порталу «Такие дела» Діана Хачатрян.

«У школі №1 Беслана пролунав дзвінок на шкільну лінійку, після чого почалася панахида. П'ять жінок, які втратили в теракті близьких, зняли кофти і куртки, під ними виявилися футболки зі звинуваченнями на адресу президента. Вони вимагали розслідування трагедії», – пише «Новая газета».

За повідомленням Костюченко, перед затриманням люди в цивільному намагалися відібрати в неї камеру і вимагали припинити зйомку.

Журналісток разом з жінками-протестувальницями доставили у відділення поліції.

Керівник «Таких справ» Мітя Алєшковскій розказав, зі слів Костюченко, що наказ на затримання кореспондентів віддав співробітник ФСБ.

У відділку співробітники поліції заявили Хачатрян, що у неї фальшивий паспорт, а Костюченко пред'явили неналежне зберігання документів.

«Новая газета» вимагає негайного звільнення колег, а також повідомляє керівництву республіки про намір звернутися до суду із заявою про перешкоджання журналістській діяльності», – йдеться в заяві видання.

Нагадаємо, захоплення заручників у школі № 1 міста Беслана терористами сталось вранці 1 вересня 2004 року під час урочистої лінійки.

Протягом двох з половиною днів терористи утримували в замінованому будинку понад тисячу заручників. Хоча більшість заручників були звільнені в ході штурму, в результаті теракту 334 людини, з них 186 дітей, були вбиті і понад 800 поранені. Відповідальність за теракт в Беслані публічно взяв на себе один з лідерів Республіки Ічкерія Шаміль Басаєв.

Поділитись: