У Беслані скоєно напад на Еллу Кесаєву і Свєтлану Маргієву — матерів заручників у школі 1 вересня 2004 року, які в день жалобних заходів одягли футболки з написом «Путін — кат Беслана».  

Про повідомляє Медуза. 

Під час інциденту також постраждали журналістка «Новой газєти» Єлєна Костюченко та кореспондентка видання «Такі дєла» Діана Хачатрян, повідомив засновник «Такіх дєл» Дмітрій Алєшковскій у Твіттер. 

За його словами, у журналісток відібрали телефони і облили зеленкою.

Як повідомила кореспондент «Новой газєти» Олена Мілашина, на Костюченко напала група «невпізнаних людей штатському, яких у величезній кількості зігнали на територію Першої школи Беслана. У Олени відібрали камеру і телефон, її насильно вивели за межі школи і повели в невідомому напрямку», – написала Мілашіна у Фейсбук.
 

Раніше у Беслані матерів загиблих у теракті засудили до штрафів та громадських робіт

Нагадаємо, захоплення заручників у школі № 1 міста Беслана терористами сталось вранці 1 вересня 2004 року під час урочистої лінійки.

Протягом двох з половиною днів терористи утримували в замінованому будинку понад тисячу заручників. Хоча більшість заручників були звільнені в ході штурму, в результаті теракту 334 людини, з них 186 дітей, були вбиті і понад 800 поранені. Відповідальність за теракт в Беслані публічно взяв на себе один з лідерів Республіки Ічкерія Шаміль Басаєв.

Поділитись: