У Беслані скоєно другий за день напад на журналістку «Новой газеты» Єлєну Костюченко та кореспондентку видання «Такие дела» Діану Хачатрян.

Напад було скоєно біля входу на кладовище, повідомляє «Новая газета» з посиланням на Хачатрян.

За її словами, до журналісток підійшов чоловік – як з'ясувалося згодом, доглядач кладовища, дитина якого загинула в теракті 2004 року.

«Він нас двох взяв за шкірку і тягнув метрів десять. Ми впали, він став нас бити. Єдєну бив по обличчю. Кричав: «Забирайтеся звідси, я дітей втратив», – розповіла Хачатрян.

Вона додала, що під час нападу поруч знаходилися поліцейські, вони не стали втручатися інцидент.

В свою чергу, «Новая газета» пообіцяла звернутися до Слідчого комітету в зв'язку з бездіяльністю співробітників поліції.

Раніше, 3 вересня у Беслані було скоєно напад на Еллу Кесаєву і Свєтлану Маргієву — матерів заручників у школі 1 вересня 2004 року, які в день жалобних заходів одягли футболки з написом «Путін — кат Беслана». 

Під час інциденту також постраждали журналістки Костюченко та Хачатрян, у них відібрали телефони і облили зеленкою.

Нагадаємо, напередодні в акції протесту взяли участь Елла Кесаєва, Емма Бетрозова, Жанна Ціріхова, Світлана Маргієва і Емілія Бзарова. У чотирьох з п'яти жінок при захопленні заручників в школі загинули діти. Також деякі з них самі знаходилися в заручниках бойовиків.

П’ять жінок влаштували акцію протесту, одягнувши на панахиді футболки з написом «Путін – кат Беслана».

Їх було заарештовано, згодом матерів загиблих у теракті засудили до штрафів та громадських робіт

Поділитись: