Опозиціонерка Ганна Конопацька за результатами виборів здобула місце у нижній палаті парламенту Білорусі, повідомляє Центральна виборча комісія країни, пише «Радіо Свобода».

Ганна Конопацька, яка належить до Об’єднаної громадянської партії, стала першою опозиціонеркою у білоруському парламенті за останні 20 років.

Раніше усі мандати належали прихильникам політики президента країни Олександра Лукашенка.

Також пройшла до парламенту і незалежна кандидатка Олена Анисим, яка є заступницею голови «Товариства білоруської мови».

У Білорусі з 1990-х років не відбулося жодних виборів, визнаних вільними та демократичними. Цьогоріч 400 представників ОБСЄ спостерігали за проведенням виборів. Явка на парламентських виборах склала – понад 74%.

Загалом на 110 місць у нижній палаті парламенту Білорусі претендував 521 кандидат, із них 176 представляли опозицію, роздрібнену на дрібні політичні сили.

Раніше правозахисники, які спостерігали за достроковими виборами депутатів парламенту Білорусі, заявили, що примус до голосування і організований характер дострокового голосування залишався одним з основних видів порушень.

В свою чергу, Центрвиборчком Білорусі визнав парламентські вибори в країні такими, що відбулися.

Поділитись: