Життя

У Білорусі під час протестів затримували журналістів — DW

18 березня, 2017 18:37
Життя/У Білорусі під час протестів затримували журналістів — DW
Зберегти
Вигляд
У кількох містах Білорусі відбулися затримання журналістів під час висвітлення протестів проти «декрету про дармоїда» 18 березня.

У кількох містах Білорусі відбулися затримання журналістів під час висвітлення протестів проти «декрету про дармоїда» 18 березня.

Про це повідомляє Deutsche Welle.

Журналісти за завданням редакцій прямували висвітлювати акції протесту.

У Борисові під час роботи в прямому ефірі на центральній площі міста були затримані кореспонденти незалежного телеканалу «Белсат» Ольга Чайчіц і Сергій Ковальов.

Черговий міліціонер Борисівського РВВС назвав причину затримання — перевірка документів. Журналістів кілька годин тримали в черговій частині, а потім відпустили.

У Кобрині після акції «недармоїдів» міліція затримала незалежних журналістів Алеся Левчука та Мілану Харитонову, які вели репортаж з місця подій. Телефон Левчука вимкнений.

На під'їзді до Мозиря, де також планувалася акція протесту проти «декрету про дармоїда», співробітники ДАІ заблокували машину журналіста Костянтина Жуковського.

«Перевірка документів ведеться понад 4 години, тепер почалося складання протоколу», — розповів Жуковський.

Фрілансер Лариса Щірякова розповіла, що її затримали в Гомелі. За її словами, у міліції були претензії до її машині, яка «може перебувати в розшуку через викрадення».

У Вітебській області дорогою до Новополоцька міліція двічі затримувала автомобіль з журналістами Сергієм Русецьким і Володимиром Луньовим. Спочатку їх звинуватили в порушенні правил дорожнього руху і відпустили.

Вдруге після затримання журналістів повезли в Полоцький РВВС для перевірки номерів на кузові машини, після чого дозволили виїхати.

Раніше повідомлялось, що у Білорусі затримують людей після «Маршу недармоїдів».

Раніше повідомлялося, що в Мінській області після «Маршу недармоїдів» правоохоронці затримали низку опозиційних політиків та журналістів.

До цього влада столиці Білорусі дала дозвіл на проведення 15 березня «Маршу недармоїдів» — акції протесту проти податку на безробіття.

Нагадаємо, що 9 березня президент Білорусі Алєксандр Лукашенко оголосив, що громадяни країни, які офіційно ніде не працюють, зможуть ще протягом року не сплачувати збір за новим законом.

Перший термін сплати «податку на дармоїдство» закінчився 20 лютого 2017 року, перед цим у країні почалися протести.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини