Кількість біженців з України на території Білорусі сягнула понад 160 тисяч і надалі збільшується.

Про це повідомив міністр закордонних справ Білорусі Уладзімір Макей.

«Ми були змушені вживати екстрені рішення, які повинні були привести до того, щоб ці люди не відчували себе як такі, що опинилися в біді. Указом президента були надані спеціальні преференції для цих осіб, пов'язані з отриманням роботи, житла, з доступом до освіти і т.д. Фактично, ми створили для них такі ж права, як і для білорусів», – розповів міністр.

Він також повідомив, що під час зустрічей з представниками низки європейських країн говорили, що «біженці, які прибули в ту чи іншу країну, не завжди сприймають закони, які діють в цій країні, не завжди ведуть себе адекватним чином».

«Повинен бути баланс, тобто готовність суспільства прийняти цих біженців, але і готовність біженців до інтеграції в те чи інше суспільство в тій чи іншій країні», - заявив  Макей.

На його думку, держава має надати легальні, правові рамки для інтеграції біженців в те чи інше суспільство. Але і приватний бізнес теж повинен думати про те, щоб допомогти цим біженцям: створювати нові робочі місця, надавати можливість для проживання.

«Проблема, звичайно, глобальна, але у нас, в Білорусі, на цьому етапі вона вирішена. Сподіваємося, що більше таких хвиль в майбутньому не буде. Але ми, з боку спостерігаючи за тим, що відбувається в Європі, вважаємо, що потрібно приймати швидкі рішення, інакше скоро європейці будуть думати про збереження європейської ідентичності», – наголосив міністр.

Нагадаємо, ООН ухвалила декларацію з підтримки біженців.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile