Журналістку Ларису Щирякову оштрафували за табличку «Я — нечесний журналіст», ще п'яти журналістам телеканалу «Белсат» прийшли повістки в суд.

Журналістку Ларису Щирякову оштрафували за табличку «Я — нечесний журналіст», ще п'яти журналістам телеканалу «Белсат» прийшли повістки в суд.

Як повідомляє DW, суд Залізничного району Гомеля оштрафував журналістку на 575 білоруських рублів (250 євро) за плакат «Я - нечесний журналіст».

З такою табличкою вона прийшла 28 вересня на судовий процес де вона проходила у справі про «незаконне виготовлення продукції ЗМІ», оскільки співпрацює з телеканалом «Белсат», що веде мовлення на Білорусь з Польщі.

Суд в Гомелі визнав поведінку журналістки несанкціонованим пікетом і оштрафував її за порушення порядку проведення масового заходу. За словами самої Щирякової, за допомогою такого плаката вона хотіла «показати абсурдність системи влади і правосуддя».

На засіданні 19 жовтня журналістка знову прийшла з тієї ж табличкою. Трьох жителів Гомеля за участь у флешмобі на підтримку Щирякової покарали адміністративними арештами на п'ять діб. П'яти журналістам «Белсату» прийшли повістки в суд

19 жовтня повістки в суди або міліцію отримали ще п'ять журналістів, які співпрацюють з «Белсат». У всіх повістках повідомляється, що на них заведені справи за порушення частини 2 статті 22.9 Кодексу про адміністративні правопорушення Республіки Білорусь (незаконне виготовлення та розповсюдження продукції ЗМІ).

Усього в судах тільки Гомельської області незалежних журналістів штрафували за співпрацю з телеканалом «Белсат» більше 20 разів.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: