У Мінську та інших містах Білорусі в неділю, 31 травня, відбулися масові пікети на підтримку опозиційних кандидатів у президенти країни.

Як повідомляє «Радіо Свобода», формально на пікетах збирають підписи за висунення кандидатами у президенти Світлани Тихановської — дружини популярного блогера Сергія Тихановського, якого до збору підписів не допустили, — а також інших опозиційних кандидатів.

Опозиційні лідери кажуть, що реєстрація кандидатів малоймовірна, але збір підписів можна використовувати для посилення протестної активності.

У Мінську в середині дня активісти нарахували понад 2 тисячі охочих поставити підписи.

Повідомляється також, що у місті вранці 31 травня затримали білоруського опозиціонера Миколу Статкевича. Він з дружиною прямував на акцію зі збору підписів. Білоруські правозахисники повідомляють про затримання також у Вітебську, Гомелі та Кобрині.

Багатолюдні акції проходять і в інших містах. Учасники пікетів висловлюють обурення затриманням Тихановського днями в Гродно. Прихильники блогера вважають, що це стало наслідком провокації. Також було затримано понад 10 активістів опозиції.

Вибори президента Білорусі призначені на 9 серпня. У них візьме участь і чинний президент Олександр Лукашенко. Він балотується вже на шостий термін.

Поділитись: