У Білорусі затримали українця Олександра Скибу. Міністерство закордонних справ України звернулося до Білорусі з нотою

У Білорусі затримали українця Олександра Скибу. Міністерство закордонних справ України звернулося до Білорусі з нотою.

Про це повідомив Громадському заступник директора Департаменту консульської служби, начальник Управління консульського забезпечення МЗС України Василь Кирилич.

«У зв’язку з цим ми звернулися до Білорусі. Посольство просить невідкладно повідомити про причини й обставини затримання, місце та умови тримання громадянина України», — сказав він.

За інформацією видання «Лівий берег», затриманий — керівник підприємства ПАТ «Завод обважнювачів» міста Костянтинівка Донецької області. Про це йшлося в листі на ім’я посла України в Білорусі Ігоря Кизима від 16 листопада, яке є в розпорядженні видання.

Також зазначається, що Скиба вилетів з Києва до Мінська 15 листопада о 14:20 і прибув туди о 16:15 за місцевим часом. Повертатися він збирався того ж дня.

Водночас Кирилич не підтвердив, що Скиба є саме вищезазначеним керівником заводу.

«Мені важливо, що він українець. А чи директор — все одно», — додав він.

Білоруське видання TUT.BY з посиланням на посла України в Білорусі Ігоря Кизима повідомляє, що Скибу затримали за давання хабара.

Раніше очільник НСТУ Зураб Аласанія повідомив про затримання в Білорусі кореспондента «UA: Українське Радіо» Павла Шаройка за підозрою в «шпигунстві». Згодом стало відомо, що журналіста затримали ще 25 жовтня.

Україна направила ноту Білорусі через затримання журналіста.

Поділитись: