УКРАЇНА

У більшості областей збережеться надзвичайний рівень пожежної небезпеки

18 серпня, 2018 11:50
УКРАЇНА/У більшості областей збережеться надзвичайний рівень пожежної небезпеки
Зберегти
Вигляд
У суботу, 18 серпня, в деяких регіонах України зберігатиметься надзвичайний рівень пожежної небезпеки, а також очікуються грози, град і шквали.

У суботу, 18 серпня, в деяких регіонах України зберігатиметься надзвичайний рівень пожежної небезпеки, а також очікуються грози, град і шквали.

Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій з посиланням на Укргідрометцентр.

Так, за даними метеорологів, 18-20 серпня в Україні, крім більшості районів західних, Житомирській, Вінницькій, 19-20 серпня і крім Київської областей, переважатиме надзвичайний (5 класу) рівень пожежної небезпеки.

Також наголошується, що 18 серпня у західних, північних, Вінницькій, Черкаській і Полтавській областях місцями можна очікувати грози, град і шквали 15-20 м/с.

Раніше повідомлялося, що ДСНС оголосила найвищий рівень пожежної небезпеки в період з 14 по 17 серпня майже на всій території України.

У Київській міській державній адміністрації закликали киян максимально обережно поводитися із вогнем, особливо в лісопаркових зонах.

Також КМДА опублікувала правила поведінки в разі виникнення пожежі:

  • не панікуйте та не приймайте поспішних необдуманих рішень;
  • не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову та обличчя одягом;
  • із небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напрямку поширення вогню;
  • якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що над самою поверхнею землі (тут воно менш задимлене); рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;
  • гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, забиваючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим ґрунтом та затоптуючи ногами;
  • під час гасіння пожежі не відходьте далеко від доріг і просік, не випускайте з виду інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв’язок за допомогою голосу;
  • будьте обережні у місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися і травмувати вас;
  • особливо будьте обережні у місцях торф’яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому рухайтеся, за можливості, перевіряючи палицею глибину шару, що вигорів;
  • після виходу із осередку пожежі повідомте місцеві органи влади та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.

Як повідомлялося, за чотири дні на Закарпатті сталося 35 пожеж: одна людина загинула.

7 серпня на Харківщині під час гасіння пожежі вибухнули каністри з паливом — унаслідок вибуху троє рятувальників отримали опіки різного ступеня тяжкості, ще один отруївся чадним газом.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Від Лапландії до Середземного моря: як Європа потерпає від спеки (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Пов`язані новини