У Болгарії також розглядають заборону на імпорт зерна з України — міністр

Міністр сільського господарства Болгарії Явор Гечев заявив, що його країна також розглядає заборону на імпорт українського зерна після відповідних рішень Польщі та Угорщини.
Слова Гечева цитують болгарські видання Actualno та Radio Bulgaria.
Міністр зазначив, що «необхідно захистити й болгарські інтереси».
«Тим більше коли таке обмеження вже ввели дві інші держави, є серйозний ризик накопичення великих кількостей [продукції з України] у нашій країні, якщо і ми не вживемо відповідних заходів», — сказав Гечев.
Він розповів, що чекає звітів стосовно правових основ рішення, а також планує поспілкуватися з міністром економіки країни, який є відповідальним у таких справах. Зібравши всю інформацію, 18 квітня Гечев може зустрітися щодо цього питання і з президентом Болгарії Руменом Радєвим.
Що передувало?
Уряд Польщі вирішив до 30 червня заборонити імпорт на свою територію сільськогосподарської продукції, яка походить із території України або імпортується з неї. Мінагрополітики України відповіло, що рішення польської сторони суперечать домовленостям, і пропонує узгодити новий Меморандум про взаєморозуміння, вигідний для обох країн.
Пізніше угорський міністр сільського господарства Іштван Надь оголосив про аналогічне рішення щодо заборони імпорту.
Україна експортує продукцію до ЄС через сухопутний кордон із Польщею у зв’язку з ускладненим експортом морем унаслідок повномасштабного вторгнення росії. Але часто вона залишається і продається в Польщі. Це спричинило невдоволення фермерів із Польщі та деяких інших країн, які вимагали від влади розв'язати цю проблему.
Голова польської партії влади «Право і справедливість» Ярослав Качинський заявив, що між польським та українським сільським господарством є асиметрія через якість землі, ціну робочої сили в Україні та діяльність міжнародних компаній з великою інфраструктурою.
Уряди Польщі та Румунії хотіли попросити Європейську комісію розробити механізми, які допоможуть уникнути демпінгу цін на шкоду місцевим фермерам.
Іштван Надь заявив, що продовження нинішніх ринкових процесів завдасть «такої серйозної» шкоди сільському господарству Угорщини, що «необхідно вжити надзвичайні заходи».
- Поділитися: