У Бонні нагородили найкращих блогерів світу

default/У Бонні нагородили найкращих блогерів світу
Зберегти
Вигляд

Онлайн активіст з Саудівської Аравії Раїф Бадаві, засуджений до 10 років ув’язнення і 1000 ударів батогами на батьківщині, визнаний найкращим блогером ініціативи THE BOBS - Він отримав спеціальний приз «За свободу слова» . Раїф створив сайт «Вільні саудійські ліберали» і з 2012 перебуває у в’язниці, де нині проти нього застосовуються тортури. Цьогоріч проти нього почали застосовувати удари батогами. Досі численні петиції до королівської родини Саудівської Аравії і звернення про його звільнення, які також прозвучали і на церемонії вручення премії у Бонні, не мали відповіді. Дружина Раїфа, що мешкає нині в Канаді, звернулася до аудиторії з проханням не забувати її чоловіка.

Визнання за «Найкращу соціальну ініціативу в Інтернеті» отримав блог з Бангладеш, що виступає проти регілійного фундаменталізму. Одного з авторів Інтернет-щоденника, відомого критикою релігійного фундаменталізму, вбили цієї зими. «Наука, раціональність, гуманізм, вільнодумство», - таке гасло блогу mukto-mona.com, який пише про те, що не хочуть чути радикали. Цю нагороду довелося отримувати дружині вбитого блогера.

З тим як привернути увагу до біженців впоралися палестинці з Сирії, що отримали перемогу у категорії «Мистецтво та медіа», «Зайтун, маленький біженець» – відеогра, де хлопчик шукає притулок, після того, як табір палестинських біженців Ярмук у Сирії, де він мешкав у Сирії знищили. Таким чином люди можуть співчувати темі, яка видається вкрай далекою і від якої всі втомилися.

«Війна триває вже багато років, але світ нас ігнорує, тому я частково висловлюю і цю колективну злість», - сказав один з розробників блогу, який через причини безпеки отримував нагороду, закривши обличчя традиційною арабською хусткою куфією.

Мексиканці з платформи «Електронне ранчо» радять людям, як захиститися від стеження в Інтернеті перемогли в номінації “Онлайн безпека”.

Найкращою сторінкою українсьою мовою корустувачі обрали Центр протидії корупції.

/ Наталя Гуменюк, Бонн, Німеччина