У ніч з 21 на 22 вересня у київському аеропорту «Бориспіль» приземлився літак з першою, найбільшою, групою українських паралімпійців.

На урочисту зустріч спортсменів прийшло близько 300 людей, серед них: олімпійські чемпіони різних років, журналісти, батьки та друзі учасників збірної.

Групу вболівальників не відлякав навіть дощ, який майже без зупину ллє цієї ночі. 

Зустрічаючі стояли під стінами аеропорту та в приміщенні терміналу «F» з плакатами у руках, на яких написи: «Ви – найкращі у світі!», «З поверненням на Бітьківщину!» ті іншими. Вболівальники також вигукували різні гасла, в тому числі й «Слава Україні!»

«Наш гімн звучав у Ріо і я хотів би вам подякувати за те, що ви зробили для нашої держави. Ви – найкращі. Ми виплатили паралімпійцям винагороди по максимуму. У 2018 році у вас будуть призові винагороди такі, як і в олімпійців», — пообіцяв міністр молоді і спорту Ігор Жданов.

Журналіст Громадського Богдан Кутєпов зняв атмосферний репортаж про те, що відбувалося цієї ночі в закритому терміналі F.

Разом з українськими атлетами прилетів і голова Паралімпійського комітету України Валерій Сушкевич.

«Ми з першого до останнього дня не покидали лідерство у світовому спорті. Ми далі українцям віру у те, що Україна може перемагати. Я хочу звернутися до уряду з проханнями, аби влада не економила на інвалідах. Ці люди здатні робити Україну переможною державою», - сказав Сушкевич.

Валерій Сушкевич прилетів в Україну разом з першою групою паралімпійської збірної.

Як він повідомив, друга група збірної у складі 30 людей прибуде вдень, 22 вересня, о 14:25.

Остання, третя, група українських спортсменів у складі близько ста осіб приземлиться в ніч з 22 на 23 вересня.

«Я особисто буду зустрічати останні дві групи в терміналі F аеропорту Бориспіль», – повідомив Сушкевич.

Нагадаємо, на паралімпійських іграх в Ріо українські спортсмени встановили рекорд за кількістю здобутих нагород за всю історію участі збірної у змаганнях, завоювавши 117 медалей: 41 золотих, 37 срібних та 39 бронзових нагород.

Крім цього, українські паралімпійці встановили 109 рекордів у плаванні, легкій атлетиці і пауерліфтингу, з яких 22 рекорди світу, 54 рекорди Європи і 32 паралімпійські рекорди.

Четверо представників збірної України увійшли до десятки спортсменів, що завоювали найбільшу кількість нагород за підсумками Паралімпіади в Ріо.

Поділитись: