Причиною звільнення Максима Степанова з посади голови Одеської обласної державної адміністрації є низькі соціально-економічні показники регіону.

Про це в ефірі Громадського «Нині вже» заявив заступник голови фракції Блоку Петра Порошенка, Олексій Гончаренко. Він був присутнім на засіданні уряду під час схвалення звільнення Степанова.

Гончаренко зазначив, що за моніторингом соціально-економічного розвитку регіонів (грудень-січень 2018) Одеська область показала найгірший в Україні показник.

«Ми впали на 8 місць, якщо на четвертий квартал 17 року Одеса була 14, то на четвертий 2018 року — 22», — сказав він.

На запитання журналістки, чому про такі низькі показники Одещини не говорили до першого туру виборів — область, у якій чинний президент Петро Порошенко набрав лише 9 % голосів — Гончаренко вказав, що моніторинг датований кінцем березня (тобто до першого туру виборів).

Та назвав звільнення Степанова «новими принципами кадрової політики».

«Ти провалився — будь ласка, клади документи і йди геть», — сказав Гончаренко.

Зазначимо, що на тому ж на засіданні уряду міністр внутрішніх справ Арсен Аваков проголосував проти звільнення Степанова. У коментарі «Українській правді» він сказав, що екс-очільник ОДА протидіяв фальсифікації та підкупу виборців у регіоні.

Нагадаємо:

  • 8 квітня на сайті президента України опублікували указ про відсторонення Степанова з посади голови Одеської обладміністрації датований 6 квітня. Згідно з указом обов’язки голови обладміністрації поклали на першого заступника керівника облдержадміністрації Сергія Паращенка.
  • Коментуючи цей указ Степанов заявив, що відмовляється покидати свій пост, оскільки вважає відповідний указ незаконним, адже його звільнення має погоджувати уряд, а президент проігнорував цей етап, видавши указ.
  • 10 квітня на сайті президента опублікували указ про звільнення Степанова.
Поділитись: