Політика

У «БПП» висунули Гройсмана на посаду прем'єр-міністра

Політика/У «БПП» висунули Гройсмана на посаду прем'єр-міністра
Зберегти
Вигляд

Фракція «Блоку Петра Порошенка» може підтримати кандидатуру спікера Верховної Ради України Володимира Гройсмана на пост прем'єр-міністра України після її розгляду, про це заявив лідер фракції БПП Юрій Луценко.

«У нас залишився тільки один сценарій для зміни уряду — внесення кандидата від БПП, під якого можна шукати більшість голосів. Я запропонував кандидатуру Володимира Гройсмана в якості кандидата на пост прем'єр-міністра і запропонував визначитися фракціям щодо його підтримки», — сказав Луценко.

Він зазначив, що «БПП» може підтримати Гройсмана після офіційного розгляду і офіційного рішення.

«Фракція «Народного фронту» готова розглядати такий варіант, фракція «Батьківщина» розглядає такий варіант і фракція Радикальної партії Олега Ляшка також розглядає такий варіант», — сказав Луценко.

Рекція Гройсмана

У відповідь Гройсман подякував «БПП».

«Хочу подякувати «БПП», фракції, яка розглядає можливість того, щоб моя кандидатура була розглянута на посаду прем'єр-міністра України. Хочу підкреслити, що саме важливо: це не те, хто буде прем'єр-міністром, а важливо, що ми будемо робити далі», - заявив Гройсман.

 

 

Сам Гройсман заявив, що хоче зібрати команду в новому уряді з людей із бездоганною репутацію.

«Я хочу працювати з людьми, які викликають довіру. Я ніколи не погоджусь бути головою Кабінету міністрів лузерів», – завив Гройсман.

Він наголосив, що бачить в майбутньому уряді екс-міністра фінансів Словаччини Івана Міклоша, першого заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України Юлію Ковалів та заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України Максима Нефьодова.

 

«Народний Фронт»

В «Народному Фронті» готові розглянути кандидатуру, про це йдеться в заяві на сайті партії.

«Фракція «Народний фронт» готова розглянути запропоновану «Блоком Петра Порошенка» кандидатуру Володимира Гройсмана на посаду прем’єр-міністра і визначиться щодо цього питання на найближчому засіданні фракції, яке відбудеться 28 березня», — йдеться в повідомленні.

Це також озвучила заступник голови фракції Вікторія Сюмар журналістам.

«Ми раді, що зараз наші партнери з найбільшої фракції «БПП», нарешті, відгукнулися на нашу пропозицію запропонувати свого кандидата в прем’єр-міністри, оскільки саме БПП виступив ініціатором того, що не може більше працювати з Урядом Арсенія Яценюка», — сказала вона.

«Батьківщина»

За словами народного депутата за фракції «Батьківщина» Сергія Соболєва, Гройсман представить в свою програму як кандидат на пост прем'єр-міністра 25 березня.

«На завтра планується презентація програми кандидата в прем'єр-міністри, пана Гройсмана. Ця програма буде презентована лідерам фракцій», — сказав він після наради голів парламентських фракцій у Верховній Раді.

«Радикальна партія»

Лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко заявив, що не впевнений, що кандидатура Гройсмана знайде підтримку в парламенті.

На його думку висування кандидата на посаду прем'єр-міністра зовсім не означає, що його кандидатуру підтримає Верховна Рада.

«Що стосується кандидатури прем'єра, ще раз скажу: це одна з пропозицій, яка прозвучала. Не факт, що пан Гройсман буде прем'єр-міністром, не факт, що пан Гройсман знайде підтримку в сесійній залі. Це кандидатура, яку висунула фракція Порошенко», — сказав Ляшко.

Нагадаємо, що міністр фінансів Наталія Яресько повідомила, що готова стати прем'єр-міністром України і створити технократичний уряд.

Ще 26 лютого, за повідомлянням джерел, президент України Петро Порошенко запропонував міністру фінансів Наталії Яресько очолити Кабінет міністрів.

Раніше Верховна Рада не змогла відправити уряд Яценюка у відставку.  При цьому, лідер фракції БПП у парламенті Юрій Луценко заявив про те, що у Раді почнуть переговори про створення нової коаліції під новий уряд.

Пов`язані новини