Кандидат в президенти Бразилії від праворадикальної «Соціал-ліберальної партії» Жаір Болсонаро на виборчій дільниці в Ріо-де-Жанейро, 28 жовтня 2018 року
Фото: EPA-EFE/RICARDO MORAES / POOL
У Бразилії проходить другий тур виборів президента, в якому беруть участь двоє кандидатів — представник праворадикальної «Соціал-ліберальної партії», військовий капітан у відставці Жаір Болсонаро та представник лівої «Робітничої партії» Фернандо Хаддад.

Лідерів визначили у першому турі виборів 7 жовтня: тоді Болсонаро набрав 46% голосів, а Хаддад — 29%. Другий тур призначили через те, що ані Болсонаро, ані Хаддад не набрали понад 50% голосів.

Виборчі дільниці відкрились о 8:00 і зачиняться о 19:00 за місцевим часом у неділю, 28 жовтня. Напередодні ввечері опитування показали, що Болсонаро має перевагу — 54% проти 46% у його суперника.

63-річний колишній військовий Жаір Болсонаро сім років перебував на посаді конгресмена і прославився як прихильник політики «твердої руки», зокрема обіцяв побороти злочинність та корупцію. Він відомий своїми провокативними висловлюваннями про аборти, мігрантів та сексуальні меншини. За його расистську риторику та різкі висловлювання стосовно жінок Болсонаро прозвали «бразильським Трампом» або «тропічним Трампом».

На початку виборчих перегонів 7 вересня Болсонаро важко поранили під час зустрічі з виборцями, однак він швидко одужав та вирішив балотуватися у президенти Бразилії.

55-річний Фернандо Хаддад — колишній міський голова бразильського Сан-Пауло та екс-міністр освіти, виріс у родині ліванських іммігрантів. Він став кандидатом на посаду президента Бразилії від лівої «Робітничої партії» після того, як колишнього партійного лідера Ігнасіо Лула да Сільву засудили до 12 років ув’язнення за звинуваченням у корупції.

Нагадаємо, 28 жовтня президентські вибори також проходять у Грузії. Громадяни обирають главу держави з 25 кандидатів.

Поділитись: