У Бразилії президент звільнив секретаря з питань культури у міністерстві туризму Роберто Алвіма після появи відео, де він цитує міністра пропаганди Третього рейху Йозефа Геббельса.

Про це пише СNN.

Скандал розгорівся після того, як з нагоди вручення національної премії в галузі культури й мистецтва Альвім записав відеозвернення з такими словами: «Бразильське мистецтво наступного десятиліття буде героїчним і національно орієнтованим. Воно буде наділене великою здатністю емоційного співпереживання й водночас імперативним. Воно буде глибоко пов'язане зі сподіваннями нашого народу. Або його не буде взагалі».

На фоні при цьому грав фрагмент опери «Лоенгрін» Вагнера — німецького композитора, чиєю творчістю захоплювався лідер нацистської Німеччини Адольф Гітлер.

Це відео було розміщене в акаунті секретаріату у Twitter, але згодом його звідти видалили.

Після публікації відео на чиновника обрушилася хвиля критики. Зокрема, на його відставці наполягали представники Конфедерації єврейських громад Бразилії, а також члени Національного конгресу (парламенту).

Адміністрація президента Джаїра Болсонаро наголосила, що позиція глави держави була непорушною, незважаючи на вибачення.

«Я повторюю нашу відмову від тоталітарних та геноцидних ідеологій, а також будь-яку алюзію на неї», — йдеться у заяві.

Заява Альвіма частково збігається зі словами Геббельса, які той виголосив під час виступу у готелі Kaiserhof в Берліні 8 травня 1933 року. Тоді він казав: Німецьке мистецтво найближчих десятиліть буде героїчним, буде романтично романтичним, буде об'єктивно об'єктивним, буде націоналістичним з грандіозним пафосом, воно буде і прихильним, і об'єднуючим — або не буде взагалі».

Однак бразильський чиновник наполягає, що не цитував лідерів нацистської Німеччини й назвав курйоз «риторичним збігом».

«Сама по собі ця фраза ідеальна. Героїзм і сподівання народу — це те, що ми хочемо бачити в національному мистецтві», — зазначив Альвім у Facebook.

Поділитись: