У музеї Гаррі Поттера, що знаходиться в передмісті Лондона, відкрили нову постійну експозицію — єдиний банк магічного світу Ґрінґотс. Його створювали впродовж 18 місяців та залучили для цього «значні інвестиції».

Про це повідомляє BBC.

Площа банку — понад 1500 квадратних метрів. Там можна побачити сейф родини Лестранж, яка була однією з найвідданіших прихильників Лорда Волдеморта.

У проектуванні банку взяв участь Стюарт Крейг, який працював художником-постановником в усіх частинах фільму (саме він проектував для музею школу Гоґвортс). А актор Уорік Девіс, який зіграв одного з головних гоблінів банку, Ґрипхука, назвав музейний банк «видовщим та епічним».

«Насправді це більш вражаюче, ніж я пам'ятаю (у стрічці — ред.)», — сказав Девіс.

За сюжетом «Гаррі Поттера», Ґрінґотс є єдиним банком у магічному світі. BBC зазначає, що сейф родини Лестранж охороняв дракон, а на скарби наклали заклинання — якщо до якоїсь речі торкався не її господар, то кількість одразу збільшувалася.

Музей Гаррі Поттера знаходиться у павільйонах студії Warner Bros., розташованих у передмісті Лондона — містечку Лівсден.

Улітку 2018 данський виробник конструкторів Lego представив модель замку Хогвартс з книг про Гаррі Поттера, що складається більше ніж з шести тисяч деталей.

Поділитись: