Британський приватний колекціонер продав на аукціоні заварювальний чайник за £575 тисяч (понад $800 тисяч), який він раніше придбав за $20.

Британський приватний колекціонер продав на аукціоні Woolley and Wallis заварювальний чайник за £575 тисяч (понад $800 тисяч), який він раніше придбав за $20.

Про це пише The Independent.

Приватний колекціонер з південного заходу Англії купив чайник ще в 2016 році на аукціоні в Мідлендсі. У нього була відламана ручка і відсутня кришка.

Колекціонер вважав, що це кераміка Isleworth, яка була виготовлена ​​на заводі у графстві Міддлсекс між 1766 і 1800 роками, вона вважається рідкісною, але не дороговартісною.

Згодом він відніс шматок експерту Клеру Данхему, який з'ясував, що характерний синьо-білий дизайн посудини є ознакою витвору відомого гончара з графства Стаффордшир Джона Бартлама.

У 1763 році Бартлам емігрував у Південну Каліфорнію, чайник був виготовлений у США.

Вироби Бартлема є рідкістю на ринку — раніше було відомо лише про 6 предметів, виготовлених ним. Чайник, який продали, виявився одним із перших виготовлених чайників.

Чайник виставили на аукціон Woolley and Wallis у Лондоні. Ціна на нього стартувала з майже $14 тисяч, згодом її підняли до $70 тисяч, а ще згодом — $640 тисяч. У підсумку за лот віддав  $800 тисяч представник Музею мистецтв Метрополітен в Нью-Йорку.

Раніше повідомлялось, що у США на аукціоні продаватимуть парадну машину Гітлера.

Поділитись: