Світ

У Британії почали публічне розслідування зараження ВІЛ та гепатитом близько 5 тисяч людей

26 вересня, 2018 16:43
Світ/У Британії почали публічне розслідування зараження ВІЛ та гепатитом близько 5 тисяч людей
Зберегти
Вигляд
У Великій Британії почали публічне розслідування зараження вірусами ВІЛ та гепатиту С близько 5 тисяч пацієнтів з гемофілією внаслідок переливання крові в лікарнях.

У Великій Британії почали публічне розслідування зараження вірусами ВІЛ та гепатиту С близько 5 тисяч пацієнтів з гемофілією внаслідок переливання крові в лікарнях.

Про це повідомляє BBC.

Масове зараження сталося в період з початку 1970-х до середини 1980-х років, коли у Великій Британії почали використовувати як ліки від гемофілії препарати крові.

Донорську кров для препаратів привозили зі США і, ймовірно, вона містила віруси ВІЛ та гепатиту С. Піддавати термічній обробці препарати крові в Британії почали лише в середині 80-х.

Гемофілія – це генетичне захворювання, пов'язане з порушенням згортання крові і при якому навіть незначні травми можуть викликати сильну кровотечу, яку складно зупинити. Препарати крові – це окремі компоненти плазми крові, які сприяють згортанню.

Британський уряд, який на той момент очолювала Маргарет Тетчер, звинувачували в замовчуванні «медичної катастрофи».

Нині публічне розслідування розпочали для того, аби знайти відповіді на питання, чому півтора десятиліття ці препарати не перевіряли, як вони потрапили в обіг і хто відповідальний за це. Деякі постраждалі вже надали перші свідчення. З 5 тисяч заражених вже близько 3 тисяч померли.

Хоча з 1989 року деяким постраждалим почали виплачувати компенсації і декілька розслідувань цього випадку вже проводили, але вони були не публічні і критикувались за приховування фактів.

Колишній міністр охорони здоров'я Великої Британії Ендрю Бернем заявив, що цей випадок масового зараження може бути результатом кримінальної змови.

Нагадаємо, учені з університету Льєда в Іспанії вироситли генномодифікований рис, який містить комбінацію білків, яка може допомогти у профілактиці зараження ВІЛ.

Раніше дослідники розробили вакцину, що захищає від 30% штамів ВІЛ.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини