Вчені з Бірмінгемського університету створили дешеві у виробництві контактні лінзи, які допомагають дальтонікам розрізняти кольори.

Вчені з Бірмінгемського університету створили дешеві у виробництві контактні лінзи, які допомагають дальтонікам розрізняти кольори.

Про це повідомляється на сайті університету.

За сприйняття кольору людиною, відповідають особливі клітини сітківки ока — колбочки. Вони поділяються на 3 групи, кожна з яких сприймає хвилі певної довжини: короткі (сині), середні (зелені) і довгі (червоні). Коли всі ці клітини працюють нормально, людина сприймає всі кольори та їх відтінки. Але якщо якась із груп не працює, людина не може бачити відповідні кольори та їх поєднання.

Вчені  вирішили, що для того, щоб повернути можливість бачити втрачені кольори, потрібно посилити сприйняття кольорів спеціальним барвником, який поглинає хвилі світла певної довжини. При нанесенні барвника на контактну лінзу, він «блокує» діапазон хвиль від 545 до 575 нанометрів, тобто на межі середніх та довгих хвиль. Це посилює контраст між зеленим і червоним кольорами, що й поліпшує сприйняття кольорів одного з найпоширеніших видів дальтонізму.

Нові контактні лінзи вже пройшли клінічні випробування. Під час дослідження дві групи людей мали назвати кольори запропонованих предметів. Група людей, які використовували контактні лінзи, показала набагато кращі результати в порівнянні з контрольною групою.

«Обробка, яку ми проводили, не вимагає складної підготовки, вона нетоксична для людського ока, а сам метод може використовуватися для виготовлення не тільки контактних лінз, але і звичайних окулярів», — запевнив автор розробки Хейдер Батт.

Раніше вченим вдалося поєднати еритроцит та бактерію для «прицільної» доставки ліків

Поділитись: