Батьки смертельно хворого 11-місячного хлопчика Чарлі Гарда з Британії відкликали прохання про експериментальне лікування в США і хочуть забрати сина з лікарні та провести «у тиші» останні дні.

Батьки смертельно хворого 11-місячного хлопчика Чарлі Гарда з Британії відкликали прохання про експериментальне лікування в США і хочуть забрати сина з лікарні та провести «у тиші» останні дні. Проте суд вважає, що найкращий варіант для дитини — це госпіс або госпіталь Great Ormond Street.

Про це повідомляє ВВС.

На думку лікарів з госпіталю, існують практичні проблеми з рішенням батьків відвезти сина додому. Наприклад, це вентиляційне обладнання для його легенів, яке могло б не вміститися у двері будинку.

На слуханнях 25 липня суддя сказав, що керівники лікарень пропонують надати Чарлі та його батькам простір, конфіденційність та захист, якого вони потребують.

Адвокат родини сказав у суді, що «останнє бажання клієнтів — це аби Чарлі помер вдома». У той же час адвокати лікарні заявили, що «хотіли б мати можливість виконувати батьківські побажання, однак, якщо це безпечно, практично та в інтересах Чарлі».

Після вивчення результатів томографії, зробленої минулого тижня, американський невролог Мішіо Хірано прийшов до висновку, що проведення експериментальної терапії в нинішніх умовах не має сенсу.

Чарлі Гард народився 4 серпня 2016 року зі дуже рідкісним генетичним захворюванням - синдромом виснаження мітохондріальної ДНК. Це захворювання викликає прогресуюче атрофування м'язової тканини і пошкодження мозку.

Органи дитини не забезпечуються достатньою енергією для нормального функціонування. За словами лікарів, на даний момент дитина не чує, не бачить, не може рухатися, плакати чи ковтати, а пошкодження мозку є незворотними.

Захворювання це настільки рідкісне, що, на думку медиків, у всьому світі їм вражені всього 16 чоловік.

Раніше британські суди і Європейський суд з прав людини ухвалили рішення про необхідність відключення дитини від апаратів штучного дихання і життєзабезпечення, оскільки подальше лікування буде наносити шкоду.

Однак батьки Конні Йейтс і Кріс Гард почали збір коштів, щоб відвезти сина в США, де розробляються способи експериментального лікування. Їм вдалося зібрати понад 1,3 млн фунтів (близько 1,7 млн доларів).

Також президент США Дональд Трамп і Папа римський Франциск висловили підтримку батькам Чарлі Гарда.
Понтифік закликав батьків «до кінця» залишатися поруч з хлопчиком, а Трамп заявив, що готовий врятувати немовля, якщо це можливо.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: